Які фінансові зміни очікують українців у 2019 році Печать

У 2019 році громадян України очікують зміни в їх доходах і витратах. Які це нововведення і як вони відобразяться на фінансовому становищіукраїнців.

 

З січня цього року рахунки за електроенергію будуть розділені на абонплату і рахунки за спожиту електрику. Будуть ліквідовані обласні енергетичні компанії (обленерго), їх обов'язки з надання послуг споживачам виконуватимуть компанії, які займаються поставками електроенергії і оператори систем розподілу. При цьому, нові договори споживачам електрики не потрібні, оскільки вони переводяться на нову систему за споживання. Також стартував новий перерахунок пенсій для пенсіонерів у віці від 65 років і мають великий трудовий стаж (35 років-для чоловіків і 30 років-для жінок). Для тих, хто вперше буде оформляти документи на отримання пільг, або задумається про отримання субсидії, в цьому році стартує монетизація пільг і субсидій. Крім того, підвищиться мінімальна зарплата - вона становитиме 4173 гривень.

У лютому українцям обіцяють спростити роботу з іноземними банками, дозволити отримувати зарплату у валюті і навіть розплачуватися валютними картами на території України.

У березні цього року очікується підвищення пенсій до 40% в порівнянні з минулим роком, а в квітні підвищення цін на квитки залізничного транспорту (на 12%).

Крім того, в травні на 18% зросте ціна на газ, а за несвоєчасну оплату послуг ЖКГ будуть нараховуватися штрафи у вигляді пені, її розмір буде залежати від кількості днів прострочення. Також українці зможуть вимагати відшкодування коштів за неякісні житлово-комунальні послуги.

Уже в червні цього року збираються ліквідувати слабкі банки.

З липня 2019 року підніметься прожитковий мінімум: його розмір складе тепер близько 1936 гривень, тоді як в 2018 році він становив 1853гривні. При цьому, для дітей до 6 років він виросте до 1699 гривень (замість 1629), для дітей від 6 до 18 років - до 2118 гривень (замість 2027), для працездатних громадян -до 2007 гривень (замість 1918), а для непрацездатних осіб - до 1564 гривень (замість 1497). Також знизиться вартість безмитних посилок з-за кордону до 100 євро, а більшість медпослуг в поліклініках стануть платними для тих, хто прийде без направлення від лікаря.

У серпні почнуть функціонувати пункти обміну валют в поштових відділеннях.

У жовтні знову очікується підвищення ціни на газ. Однак, якою вона буде - ще невідомо. Знову підвищать ціни на пасажирські залізничні перевезення, знову на 12%.

У листопаді кожен клієнт банку отримає індивідуальний номер міжнародного зразка - IBAN. Процес буде проходити з квітня по жовтень.

У грудні знову підніметься прожитковий мінімум до позначки в 2027 гривень. У порівнянні з липнем діти до 6 років отримуватимуть на 80 гривень більше (2027 гривень), діти від 6 до 18 років - на 100 гривень більше (2218 гривень), працездатні громадяни - на 95 гривень більше (2102 гривні). А ось непрацездатні громадяни отримуватимуть на 74 гривні більше в порівнянні з липнем (1638 гривень).

 
Если Ваша машина попала в аварию или закончился бензин, то Вы всегда можете вызвать Эвакуатор. Только качественные услуги.