Информация о стат дан ОПХО за 2014 Печать

 

 

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до зведеного статистичного звіту про основні статистичні дані

членських організацій Об’єднання профспілок Харківської області

за 2014 рік

Об’єднання профспілок Харківської області станом на 1 січня 2015 року об’єднує  43 членських організацій з загальною чисельністю 495339 членів профспілок, що на 5,13 відсотка менше, ніж у попередньому році. Серед членських організацій ОПХО – 36, які є ланками галузевих профспілок, що входять до складу ФПУ, та 9 організацій профспілок, які не входять до складу ФПУ, це:

-         Територіальний комітет № 4 профспілки працівників Збройних Сил України;

-         Профспілка працюючих інвалідів;

-         Регіональна організація профспілки працівників Національної академії наук України;

-         Профспілка працівників наукових та виробничих підприємств малого і середнього бізнесу м. Харкова та області;

-         Обласна профспілка працівників харчової та переробної промисловості;

-         Обласна профспілка працівників радіоелектроніки;

-         Профспілка працівників ПАТ “Харківгаз”;

-         Обласна профспілкова організація Всеукраїнської профспілки працівників кооперації та інших форм підприємництва;

-         Обласна організація Всеукраїнської профспілки персоналу органів та установ пенітенціарної служби.

Молодь до 35 років становить 40,1 відсотка від загальної кількості членів профспілок серед працюючих та тих, хто навчається, жінки – 56,01 відсотка.

Найчисельнішими залишаються обласні організації профспілок працівників освіти і науки (171,3тис.); охорони здоров’я (72,7тис.), житлово-комунального господарства (34,1тис.), агропромислового комплексу  (28,9 тис.),  енергетики та електротехнічної промисловості (25,8 тис.).

Зі статистичних даних членських організацій свідчить, що протягом 2014 року зниження чисельності членів профспілки зафіксовано в 38 членських організаціях.  Найбільше зниження чисельності відбулося в обласних організаціях профспілок працівників освіти і науки (на 3586 осіб), агропромислового комплексу (на 3015 осіб), автотранспорту та дорожнього господарства (на 2970 особи), охорони здоров’я (на 1937 осіб), енергетики та електротехнічної промисловості (на 1886 осіб), державних установ (на 1797 осіб), космічного та загального машинобудування (на 1400 особи), житлово-комунального господарства (на  1012 осіб), та ін.

Зменшення чисельності членів профспілок обумовлено скороченням обсягів виробництва на деяких підприємств і відповідно скороченням працюючих, оптимізацією чисельності працюючих в органах виконавчої влади, установах та організаціях освіти, культури, охорони здоров'я, виходом працюючих членів профспілок на пенсію за віком і відповідно виходом їх з членів профспілок, свавіллям з боку цілого ряду роботодавців, які втручаються в діяльність первинних профорганізацій аж до припинення їх діяльності.

У звітному періоді  спостерігався вихід працівників із профспілки за власним бажанням (3816 чол.). Цьому значною мірою сприяла недостатня захищеність членів профспілок від рішень органів влади, їх слабка інформованість про діяльність профспілок та їх виборних органів тощо.

Поряд із зменшенням чисельності членів профспілок скорочується і кількість первинних профспілкових організацій. За звітній період їх чисельність зменшилась на 133 одиниці. Причинами є реорганізація і припинення діяльності підприємств і установ, реформи в бюджетних галузях, об’єднання кількох структур в єдину структуру.

За звітний період у первинних профспілкових організаціях зменшилась кількість штатних працівників на 9,5 одиниць. Їх загальна кількість становить 297,35 одиниць.

Відповідно до статистичних даних членських організацій у структурі ОПХО діють:

-         3813 первинних профспілкових організацій;

-         2694 профкомів;

-         1024 профорганізатора;

-         25 об’єднаних профспілкових організацій;

-         210 районних організації;

-         13 міські організації;

-         40 обласних організацій профспілок.

 

 

 

Голова Об’єднання профспілок

Харківської області                                                                             С.А. Тесленко

 

 

 

 
Если Ваша машина попала в аварию или закончился бензин, то Вы всегда можете вызвать Эвакуатор. Только качественные услуги.