Новини
Профспілки Харківщини визначили пріоритетні завдання щодо колективно-договірного регулювання у 2020 році Печать

18 лютого 2020 року, в рамках двомісячника з укладання колективних договорів підприємствами, установами, організаціями Харківської області, в Об'єднанні профспілок Харківської області спільно з органами влади та роботодавцями проведено традиційний обласний семінар з регулювання соціально-трудових відносин через укладання та виконання норм і зобов'язань колективних договорів.

 

Відкриваючи семінар, голова ОПХО С.А. Тесленко відмітив, щов Україні перед громадянським суспільством і профспілками постає чимало викликів, які пов'язані зі зменшенням державної підтримки більшості секторів економіки, бюджетної і соціальної сфер, бажанням кардинально реформувати і регулювати трудові відносини.

 

У Верховній Раді зареєстровано ряд законопроектів, які суперечать основному Закону країни - Конституції України, міжнародним актам, містять норми, які значно звужують права і гарантії працівників і профспілок. При цьому позиція уряду і профільного комітету Верховної Ради - реформувати трудове законодавство на догоду олігархам, фактично самоусунутися від державного регулювання, позбавити працівників гарантій в трудовій сфері, дати право роботодавцю індивідуально по відношенню до працівника встановлювати правила гри.

 

Також профспілковий лідер Харківщини зазначив, що основне завдання зараз - в рамках чинного законодавства про працю, про колективні договори і угоди, проводити клопітку роботу і зберегти все, що було напрацьовано і досягнуто в сфері соціально-трудових відносин! Показати і працівникам і роботодавцям важливість колективно-договірного регулювання трудових відносин, можливість публічно висловити і узгоджувати свої інтереси в сфері праці на основі проведення колективних переговорів, створювати працівникам максимально можливі комфортні умови праці і відпочинку!

 

Наумова Т. Д., начальник відділу соціально - трудових відносин Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації  відзначила, у січні поточного року Кабінетом Міністрів України схвалено Концепцію реалізації державної політики у сфері сприяння розвитку соціально відповідального бізнесу в Україні на період до 2030 року. В рамках її реалізації суб’єкти господарської діяльності мають запроваджувати високі стандарти трудових відносин, забезпечуючи додатковий захист своїх працівників, створювати належні умови праці, що позитивно впливатиме на ключові інтереси працівників. Одним з напрямків розвитку соціально відповідального бізнесу визначено налагодження діалогу з профспілковими організаціями та сприяння укладенню колективних договорів. А отже, тільки ефективна взаємодія в роботі між соціальними партнерами щодо розробки проекту колективного договору, проведення консультацій між сторонами та взяття на себе відповідальності за реалізацію нормативних положень колективного договору, виконання покладених зобов’язань може привести до позитивного результату.

 

Інформуючи учасників семінару про завдання роботодавців в колдоговірній кампанії 2020 року, Колесніков О.О, виконавчий директор обласної організації роботодавців Харківської області «Граніт» зазначив, що залог успіху у розвитку трудових колективів – об'єднання зусиль роботодавців та профспілок, оскільки на державному рівні, до цього часу, відсутній орган, який би опікувався проблемами промисловості. А їх дуже багато.

 

Заступник голови ОПХО С.Г. Волков зазначив, що дії Уряду, профільного комітету Верховної Ради, його голови, свідчать про небажання діяти в правому полі, співпрацювати з громадянським суспільством, з профспілкам. Вони впроваджують антисоціальну ідеологію: мінімум трудових гарантій від держави, кожний працівник повинен сам домовлятися з роботодавцем про свої трудові права, заробітну плату, умови праці.

 

Профспілки категорично не влаштовує, намічений неоліберальний підхід до побудови соціального діалогу на національному рівні. Зокрема, діяльність НТСЕР, а точніше її бездіяльність. Національна рада має бути майданчиком для ефективної співпраці між усіма сторонами соціального діалогу з метою підвищення рівня та якості життя громадян, забезпечення соціальної стабільності в суспільстві і реалізації політики регулювання трудових, соціальних, економічних відносин. Переходячи до питання укладення колективних договорів Волков С.Г. відзначив, що їх зміст не завжди охоплює всі важливі сторони соціально-трудових відносин, у зв'язку з чим не забезпечується достатній рівень соціального захисту, не провадиться належна підтримка і збереження знань і навичок найманих працівників. Основними причинами недостатнього колективно-договірного регулювання соціально-трудових відносин вважають обмеженість фінансових можливостей більшості підприємств встановлювати додаткові соціальні гарантії та пільги, і небажання власника витрачати істотні суми на виконання заходів колективних договорів. На жаль, мають місце випадки, коли прийняті колективні договори лише дублюють законодавчо встановлені норми до організації праці. А якщо, ще замість ефективної колдоговірної кампанії, продуктивної комунікації трудового колективу з керівництвом, переговори проходять формально, з закритістю процедури підготовки підписання колективного договору, то, в результаті, у працівників підприємств зберігається недовіра до дієздатності договірних відносин і необхідність укладення колективних договорів, що, на жаль, негативно відбивається на реалізації соціального діалогу.

 

Також в роботі семінару взяли участь керівники обласних організацій, які відповідають за стан соціально-економічних питань в області.

 

Петренко О.М., заступник начальника головного управління Держпраці у Харківській акцентувала увагу учасників семінару, що колективні договори повинні відповідати сучасним трудовим відносинам, та проінформувала про зменшення штрафних санкцій за порушення трудового законодавства. Також зазначила, що на виконання доручення Прем’єр-мiнiстра Украiни О.Гончарука з 10 лютого в області перевіряються не менше 300 роботодавців в галузі оптової та роздрібної торгiвлi, харчової промисловості, в першу чергу ті, які мають найвищий ризик використання не задекларованої праці або ті, хто на час інформаційних заходів мали не задекларованих працівників і не оформили з ними відносини належним чином.

 

Лайков С.М., начальник відділення НСПП в Харківській області,акцентував увагу учасників семінару на виконанні положень колективних договорів та їх впливу на забезпечення стабільності соціально трудових відносин

 

Міненков О.Д., регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого ВРУ з прав людини в Харківській областіпроінформував, як колективний договір впливає на забезпечення трудових прав працівників.

 

Кравченко В. М., начальник відділу профілактики страхових випадків-головний страховий експерт з охорони дирекції Фонду соціального страхування в Харківській області акцентував увагу учасників семінару на вплив Фонду соціального страхування на проведення заходів з профілактики безпеки життя та здоров’я працюючих, надання застрахованим особам матеріального забезпечення, страхових виплат та послуг.

 

Тарасов Д. О., головний державний ревізор-інспектор відділу аналізу і прогнозування надходжень податків і зборів з фізичних осіб та єдиного внеску управління податків і зборів з фізичних осіб Головного управління Державної Податкової Служби в Харківській області проінформувала про особливості оподаткування доходів працівників та їх декларування у 2020 році, ще раз звернувши особливу увагу на сплату ЄСВ із суми заробітної плати при неповній зайнятості штатних працівників.

 

Всім учасникам семінару були дані Методичні рекомендації щодо проведення колдоговірної кампанії-2020, які враховують внесені до законодавства зміни і акцентують увагу на основних тенденціях майбутнього періоду, а також інформація «Про деякі зміни в законодавчих актах України. Особливості Державного бюджету на 2020 рік». Використання даних матеріалів також допоможе в роботі з розробки норм і зобов'язань колективних договорів, особливо в частині надання працівникам додаткових пільг і компенсацій, не порушуючи податкового законодавства України.

 

 

Гриценко Н.О., заввідділом ОПХО

Читати далi...
 
Забезпечення соціальної справедливості – доленосне завдання незалежної України Печать

Соціальний розвиток і соціальна справедливість необхідні для забезпечення та підтримання миру 

і безпеки всередині країн, а також у відносинах між ними, і не можуть бути досягнуті в умовах

 відсутності поваги до всіх прав людини та основних свобод.

  

 

 
О Г О Л О Ш Е Н Н Я 18 лютого 2020 року о 10-00 год. Печать

18 лютого 2020 року о 10-00 год. Об’єднання профспілок Харківської області в рамках проведення двомісячника з укладання колективних договорів підприємствами, установами, організаціями Харківської області та на виконання Постанови Виконкому ОПХО від 10.12.19 № В-56-1 «Про проведення колдоговірної кампанії у 2019 р. та завдання на 2020 р.» проводить Обласний семінар з питання: “Про підсумки колдоговірної кампанії 2019 року та завдання на 2020 рік». 

       До участі у семінарі запрошені представники: сторін соціального діалогу, ГУ Держпраці в Харківській області, ГУ Держаної податкової служби в Харківській області, Представництва Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в східних областях, управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області та ін.

Семінар буде проводитись за адресою: м. Харків, м-н. Конституції, 1, Палац Праці, 3 під’їзд, 2 поверх, зала засідань.

Плановий формат проведення заходу з 1000 до 1200.

Запрошуємо до участі у роботі семінару.

 
Жителям Харькова необходимо заключить новые договоры по коммуналке Печать

До 1 мая харьковчанам необходимо заключить новые договоры на предоставление коммунальных услуг по тепло-, газо-, водо-, электроснабжению и водоотведению.

Читати далi...
 
В Харькове еще раз подешевеет отопление Печать

В феврале "Харьковские тепловые сети" еще раз снизят цену на горячую воду и тепло, которые были потреблены в январе.

Читати далi...
 
Борги по розрахункам з працівниками зростають Печать

Первый тренинг в рамках городской программы по обучению цифровой грамотности состоялся сегодня, 30 января, в Центральной библиотеке Немышлянского района.

Читати далi...
 
РЕЗОЛЮЦІЯ мітингу на підтримку та виконання Резолюції Всеукраїнського ВІЧЕ профспілок на захист трудових і соціально-економічнихправ людини праці Печать

 

Читати далi...
 
АКЦІЯ ПРОТЕСТУ В ХАРКОВІ Печать

30 січня на майдані Конституції в Харкові відбувся мітинг, організований Об’єднанням профспілок Харківської області за неприйняття антиконстутційних, антисоціальних законів України «Про працю» та інших.

Читати далi...
 
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следующая > Последняя >>

Страница 1 из 139
Если Ваша машина попала в аварию или закончился бензин, то Вы всегда можете вызвать Эвакуатор. Только качественные услуги.